Apie mus

     Tausalo žvejų būrelis susikūrė 2001 metais prie LMŽD Telšių skyriaus.

     Būrelio sukūrimo tikslas, Tausalo ežero įžuvinimas, apsauga nuo brakonierių, pakrančių tvarkymas. Palaipsniui prie šitų tikslų prisidėjo ir malonus bendravimas su bendraminčiais, puikus laisvalaikio praleidimas ne tik būrelio nariams, bet ir jų šeimos nariams, jaunosios kartos mokymas mylėti ir pažinti gamtą. Šiuo metu būrelyje yra registruoti 40 narių.

     Kiekvienais metais pavasarį organizuojama talka ežero pakrantėms sutvarkyti, vykdomi reidai žuvų apsaugai nuo brakonierių jų neršto metu, ežeras žuvinamas LMŽD ir rėmėjų lėšomis. Vasaros metu, „po Liepa“, organizuojama tradicinė savaitgalio iškyla su šeimomis. Rudens pradžioje vyksta spiningavimo varžybos „Tausalo“ būrelio pereinamąjai taurei laimėti. Jei yra pakankamai tvirtas ledas, antroje žiemos pusėje vykdomos poledinės žūklės varžybos. Taip pat būrelio nariai atstovauja būrelį rajoninėse ir respublikinėse varžybose.

    Tausalo ežeras yra šalia kelio Telšiai-Nevarėnai, nuo miesto centro nutolęs apie 7 kilometrus. Ežero plotas 197 hektarai, maksimalus ežero gylis 5 m. Iš ežero išteka Tausalo upelis, kuris įteka į Pateklos upę.

    Ežere dažniausiai sugaunama : kuoja, raudė, plakis, karšis, lynas, karosas, karpis. Dažniausiai pagaunamos plėšriosios žuvys: lydeka, ešerys, starkis. Iš retesnių žuvų, 2007 metais ežeran introdukuoti 32 vnt. šamų metinukai. Taip pat ežeras įžuvintas vėgelių mailiumi ir baltaisiais amūrais.